Datum: 02.04.2012

Vložil: Jan Franěk

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Projektanti

Citace:
A teď koho vlastně chcete svorně hájit? Ty první, kterým to bude bezpáteřně všechno stejně jedno, neb při první příležitosti se zas navzájem podstřelí, anebo ty druhé ... kteří to vůbec nepotřebují? Zajímavá úvaha.
KOnec citátu.

Co si myslíte VY? Předpokládáte, že ti co jim nezáleží na ničem jiném, než vlastním zisku a jsou ochotni pro to udělat cokoliv, co nechodí na školení, protože je to stojí peníze a oni nepotřebují další vzdělávání (podle nich), stojí o nějaké členství ve svazu, kde musí platit roční příspěvky (byť malé) ? Navíc školení patří v této době k hlavní činnosti svazů, kterou provádějí především právě pro své členy. Prakticky všechny svazy mají určitá pravidla, jejíž porušení vede ke ztrátě členství. Podle mne ti co mají zájem o informace a pomoc oboru jako takovému, jsou právě členy některého ze svazů.

Například. Osobně mám tolik práce, že moc nestíhám. Na pomoc si beru především kolegy, kteří jsou členy svazů. Mám jistou garanci kvality a cena bývá domluvena předem.

K těm změnám. Ty nastanou až - je k tomu dotlačí elektrotechnici sami, nebo se stane tak velký průser, že to už dál nepůjde takto nechat. Dokud budou vyhrávat peníze (ČKAIT, i TIČR) nic se logicky nemůže pohnout dopředu. NAvíc to bude bolestivé pro mnoho kolegů, kteří proplouvali díky neexistujícímu dohledu naším oborem všelijak. Ti asi křičí a budou křičet nejvíc.

Ještě je potřeba si uvědomit jednu věc. Svazy sami, v tento okamžik, nedokáží tyto změny iniciovat. ALe vývoj jde kupředu i v našem oboru a je škoda, že se legislativní změny dělají na ministerstvech, bez konzultací s elektrotechniky. Tedy o nás , bez nás. Strašení tím, že nám svazy připraví problémy, například díky nové 50tce a podobně, jsou velmi liché. Jestli se svazy o něco snaží, tak je to právě snaha o možnost připomínkovat tyto zákony a pomoci tím především oboru jako takovému, tím, že skorigujeme různé nepříjemné změny, podsunuté jistými nátlakovými skupinami, mimo náš obor.

Přidat nový příspěvek


www.ces-cz.eu